Kvasinka Candida albicans je běžnou a stálou součástí lidského trávicího traktu; je to komenzál, který za normální situace koexistuje s mnoha jinými organismy a dělá svoji práci – tedy zpracovává cukry, škroby a mukoproteiny. Pokud této kvasince poskytneme vhodné prostředí, přemnoží se a naopak nám začne škodit. Z komenzála se stane parazit, který změní svoji tělesnou schránku, a díky tomu je pak schopen procházet stěnou střev a dostat se krevním oběhem kamkoli do lidského těla, kde se v určitých místech usazuje a škodí. I proto je možné, aby člověk s přemnoženou Candidou Albicans měl problémy například s kůží, klouby, pohlavním či močovým ústrojím, atd.

Jak dojde ke vzniku vhodného prostředí pro přemnožení? Obvykle za tím stojí kombinace níže uvedených faktorů, stačí však i faktor jeden. Doporučuji pečlivě projít všechny faktory a srovnat to s osobní situací.

Braní steroidních hormonů (např. kortizon), nebo anabolické steroidy v jídle či lécích, imunosupresiva, cytostatika, léky proti bolesti

Antibiotika podávaná lidem nebo zvířatům, jejichž maso lidé jedí; antibiotika ničí užitečné bakterie (acidophilus, bifidobakter), díky kterým je střevní mikroflóra v rovnováze a napomáhá tak nárůstu množství kvasinky v trávicím traktu.

Pravidelné užívání antikoncepčních pilulek

Stres - tělo fyzicky stále v napětí, negativní událost, která nás zasáhne na delší dobu – smrt, rozvod…

Nesprávná výživa, kdy je přijímáno nadměrné množství cukru, tuků, výrobků z bílé mouky či polotovarů plných přidaných chemických látek. Týká se také těch, kteří mají nedostatek enzymů ve stravě (tedy jedí málo ovoce a zeleniny), nebo při příjmu velkého množství denaturovaných či konzervovaných potravin. Problematické je i časté jezení potravin, které obsahují plísně.

junk food

Léčení rakoviny ozařováním - chemoterapií, chirurgický zákrok, umělá výživa

Poškození imunitního systému, nemoci - někteří lékaři jsou přesvědčeni, že kandidóza může vést ke spuštění takových onemocnění jako chronický únavový syndrom, fibromyalgie, Epstein-Barrův virus, lupus, roztroušená skleróza, Alzheimerova nemoc, Crohnova nemoc, artritida, rakovina, autismus a další. Pokud tedy trpíte uvedenými nemocemi, bylo by vhodné udělat si i test na Candidu Albicans. Přemnožená kvasinka se objevuje u osob, které mají nemoci poškozující imunitní systém – např. AIDS. Oslabit imunitní systém můžeme i dlouhotrvajícím stresem.

Příliš mnoho cukru v krvi, např. při cukrovce (hyperglykémie).

Přemíra alkoholu, léků nebo drog

pilulky

Nakažení novorozence při porodu od matky, je-li genitální oblast zasažena infekcí.

Alergie na potraviny – může tu být také spojitost; všechny alergie, i ty nerozpoznané, jsou zátěží pro imunitní systém; v důsledku potravinových alergií dochází k mnohým infekcím, které jsou většinou léčeny antibiotiky…je tedy vhodné nechat si otestovat nejběžnější potraviny, zda-li na ně máte alergii (mléko, vejce, lepek, sója, citrusy, ořechy, atd.) a respektovat dietu vyplývající z tohoto zjištění

Podívejte se ještě na Fyzické projevy nemoci a vypište si vše, s čím se u sebe často setkáváte.

Chcete se ujistit, že máte přemnoženou Candidu Albicans – přejít na Možnosti testování.