Projděte si, prosím, seznam nejčastějších fyzických projevů přemnožené kvasinky Candidy albicans v těle. Kromě jednoho hlavního problému tu můžete přijít na kloub i vedlejším projevům nemoci.

KŮŽE

Svědění, pálení, bělavé, šupinaté ekzémy, malé puchýřky, zarudnutí, některé formy akné (léčbě vzdorující akné, hluboké boláky) plísňová onemocnění kůže a nehtů, opruzeniny, infekce prsního dvorce u kojící ženy (novorozenec s moučnivkou nakazí matku), infekce vlasových folikulů, lupy, padání vlasů

NEHTY

Bělavá až nažloutlá prosvětlení, uvolňování nehtů z lůžka, zvýšená lámavost nehtů

TRÁVICÍ ORGÁNY

Zápach z úst, nepříjemná chuť v ústech, tvorba aftů, povleklý jazyk, potíže při polykání, říhání, nadýmání (především po požití sladkých jídel), průjmy, zácpy, pálení a svědění konečníku, nevolnost, abnormální chuť na sladké, alkohol, popř. nesnášenlivost alkoholu, přelévání a bublání ve střevech, neurčité bolesti břicha nejčastěji v oblasti pravé a levé jámy kyčelní, citlivý žaludek (reakce po snědení některých potravin), nepříjemné nutkání na stolici projevující se po vyprázdnění střev a přetrvávající i několik hodin (normální je cítit úlevu, tady tomu tak není).

OČI

Rozmazané vidění, pálení a svědění očí, kruhy a váčky pod očima, slzení, přecitlivělost na světlo, červené oči, bolest v očích

DÝCHACÍ ORGÁNY

Svědění v nose, chronická rýma, ucpaný nos, častý ranní kašel s vykašláváním páchnoucího, rosolovitého šedého nebo hnědého sputa, neustálé polykání slin a pokašlávání, problémy v kombinaci s alergií (otok sliznice průdušek, průdušinek či plicních sklípků, atd.), dýchavičnost, bolesti v hrudníku.

UŠI

Svědění, bolesti, záněty, ucpané uši, zvonění v uších, přecitlivělost na zvuky, přítomnost sekretu

POHLAVNÍ ORGÁNY A MOČOVÉ CESTY

Bílý, sýrovitý výtok v oblasti ženských pohlavních orgánů - je doprovázen intenzívním svěděním; u mužů se výtok a svědění dostavují po pohlavním styku s nakaženou ženou. Opakující se záněty dělohy, vaginální záněty, záněty močového měchýře a vaječníků, pokles tvorby pohlavních hormonů, poruchy menstruace, menstruační křeče a snížení sexuální touhy. U mužů je problém v tom, že příznaky rychle mizí, ale neléčení může znamenat „přesun“ Candidy do prostaty a následně při pohlavním styku a ejakulaci může kontakt s nakaženým semenem způsobit nákazu partnerky.

VLASY

Padání vlasů, tvorba lupů, suchá nebo naopak mastná pokožka hlavy

KLOUBY a SVALY

Bolestivost, slabost, třes končetin, „revma“, ztuhlost a otoky kloubů, degenerativní změny kloubů, mravenčení v končetinách, bolesti šlach a vaziv

POTÍŽE S HMOTNOSTÍ

Přibírání či naopak bezdůvodné ubývání na váze, nechutenství či neodolatelná chut' k jídlu (především na sladké)

LYMFATICKÝ A CÉVNÍ SYSTÉM

Zduřelé uzliny, studené nohy a ruce, zimomřivost, nízká tělesná teplota, opuchlý obličej, pocení, tvorba modřin, otoky

SRDCE A PLÍCE

Bolesti v hrudníku, vysoký krevní tlak...

PSYCHIKA

Deprese, zapomnětlivost, poruchy koncentrace, zmatenost, apatie, nespavost, změny nálad, ospalost, halucinace, potíže při učení, fóbie různého druhu, podráždění

HLAVA A NERVY

Bolesti hlavy, migrény, pocit necitlivosti, brnění

ALERGIE, ZÁNĚTY, CHRONICKÁ ÚNAVA

Následkem celkového oslabení imunitního systému se objevují alergie, chronické záněty a jiné nemoci.

ASTMA, LUPÉNKA, REVMA 

 

Přemnožená kvasinka u dětí – projevy:

KŮŽE

Načervenalé, silně svědící puchýřky v místech pokrytých plenkami, atopický zánět kůže u novorozence.

NEHTY

Bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

TRÁVICÍ TRAKT

Moučnivka (soor) - světlé bělavé puntíky na sliznici úst či nápadné bělavé vyvýšeniny sliznice na okrajích jazyka, velmi časté nadýmání(zejména po sladkých jídlech), bolesti břicha, páchnoucí větry. V těžších případech je zasažen jícen (ztížené polykání), žaludek i střeva, děti chraptí, mohou být zasaženy průdušky a objevit se ztížené dýchání.

POHLAVNÍ ORGÁNY, MOČOVÉ ÚSTROJÍ

Svědění (špatná hygiena, špatné utírání na WC, apod.), u novorozenců infekce močových cest

UŠI A HORNÍ CESTY DÝCHACÍ

Chronické nebo opakované záněty uší nebo horních cest dýchacích.

 

Nenašli jste váš problém? Chcete se ujistit a přečíst si detailnější informace? Více najdete v knize Nebuď potravou pro houbu Candida od lékaře Andrzeje Januse; vydalo Nakladatelství Beskydy v roce 2013.