Skupiny potravin či potraviny zde uvedené jsou jen krátkým výčtem; kompletní seznamy najdete v sekci Potraviny.

První fáze:

Povolena je pouze zelenina, maso, ryby a klíčky. Obvykle se při této dietě nesmí ovoce, ovocné šťávy, ořechy, mléko, vejce a výrobky z těchto surovin. Ovoce však mohu doporučit, ovšem pouze za předpokladu dodržení pokynů v sekci Ovoce. Ty vejce někdo povoluje, někdo ne – nechám to na vás. V tomto stádiu diety se také vynechají kukuřice, fazole a hrách díky svému bohatému obsahu sacharidů. Tato fáze diety se dodržuje 1-3 týdny.

Druhá fáze:

V omezeném množství se mohou drcené obiloviny, vařené nebo syrové, připravené na způsob kaše, nejlépe pohanka, jáhly, apod. Do jídelníčku je možné zařadit kromě všech potravin z první fáze ještě vejce (pokud jste nejedli již v první fázi), ovčí a kozí mléčné výrobky. Fáze trvá 4. – 6. týden.

Třetí fáze:

Jíme potraviny z první a druhé fáze; do diety se již může zařadit nekynutý chléb z kvásku a starší chléb, potraviny z žitné mouky, atd. Dodržujeme v době od 7. do 9. týdne.

Čtvrtá fáze:

Po zlepšení zdravotního stavu je možné do jídelníčku začít zařazovat běžný chléb, všechny typy mléčných výrobků, a postupně i další potraviny.

Konkrétní vhodné, nevhodné a sporné potraviny pro tuto dietu a její jednotlivé fáze najdete zde.