Cílem tohoto osvětového webu je zveřejnit informace o možnostech alternativní léčby onemocnění, způsobených přemnoženými kvasinkami. Najdete tu ucelené vysvětlení problematiky s logickými postupy řešení. Kvasinka Candida Albicans do trávicího traktu patří – v určitém množství, a na tomto webu jsou informace, jak řešit disbalanci kvasinek v těle a druhotné problémy, které sebou tento stav nese.

Životní styl dnešního mladého člověka je plný povinností a stresu; snadněji pak podléhá různým civilizačním nemocem. Stalo se to i mne. Byla jsem ukázkovým příkladem, jak se stane, že se přemnoží Candida Albicans v trávicím traktu. Dostala jsem se do vypjaté osobní situace (nadměrná stresová zátěž, velké životní změny), začala jsem dost nezdravě jíst, necvičila jsem a zanedbávala psychohygienu. Zjednodušeně, následkem toho jsem se dostala do spirál zánětů různých částí těla, a pak už byl jen krok či logické vyústění k přemnožené kvasince. To trvalo rok. Ztratila jsem další cenný rok, kdy jsem se spolehla na svého lékaře, který mi předepisoval postupně snad všechna antimykotika, která se dají pořídit na českém trhu. Lékař totiž léčil důsledek, nikoli příčinu, ale na to jsem si musela přijít sama. Časem jsem pochopila, že se budu muset léčit jinak než standardními léčivy. Cesta to byla trnitá, přes akupunkturu, různé léčitele, homeopatika, psychosomatiku, až po nutriční terapeuty a imunologickou léčbu.

Trvalo mi další dva roky, než jsem mohla říct, že jsem zdravá. Nešlo by to bez celostního přístupu, pokory a trpělivosti. Díky sociálním sítím jsem zjistila, že stejnými problémy trpí celá řada žen a mužů, ale stačí se dívat okolo sebe a sledovat velké množství reklam na antimykotické přípravky a léky, aby bylo jasné, že jde o rozšířený problém. Všichni zoufalí zkouší každou babskou radu, jen už aby něco zabralo… odborná literatura dostupná pro veřejnost nikde, informace na internetu velmi kusé, často si protiřečící. I když už je dnes situace mnohem lepší, alespoň v množství informací, pořád to není ono. Dočtete se např. o konkrétní dietě, ale nikde už není psáno, jak potraviny správně kombinovat nebo upravovat, aby to celé mělo smysl a dieta fungovala správně. Co přesně udělat předtím, než s dietou vůbec začnu, aby to mělo úspěch, jaký by měl být harmonogram léčby. A tak bych mohla pokračovat dále.

Na tomto webu nejsou lékařské rady a postupy; najdete tady souhrn užitečných informací, které prokazatelně vedou k uzdravení. Nabízím tento souhrn na základě prostudování dostupné literatury v češtině a angličtině, a dále na základě komunikace s mnoha nemocnými, kteří se na mne obrátili, a kterým jsem dokázala pomoci, případně alespoň zlepšit jejich zdravotní stav.

Pokud se rozhodnete využít rady zde uvedené, vezměte v úvahu svůj dosavadní zdravotní stav. Každý člověk má také jiné tělesné predispozice, genetickou zátěž; na každého funguje trochu jiný přístup. Jediná univerzální léčba není. Přeji vám hodně trpělivosti a síly k uzdravení; pokud vám k tomu pomůže tento web, pak měla moje práce smysl.